Zapowiedź „33 razy, mój kochany”

33 razy, mój kochany” Nicolasa Barreau to książka ukazująca się nakładem Wydawnictwa Otwartego. Należy do gatunku literatury obyczajowej oraz romansu i jak każda pozycja z tego obszaru wciąga, porusza zapewnia niezapomnianą dawkę emocji. Nie zawiedzie się nikt, kto oczekuje wspaniałej historii poruszającej serce i pozwalającej wierzyć, że nawet po największej burzy w końcu przychodzi słońce. Książka daje nadzieję i pozwala wierzyć w to, co w życiu najważniejsze, czyli miłość. Porusza do głębi i daje wspaniałą rozrywkę na długie wieczory lub podróże. Zabiera w literacki świat, który mimo fikcyjnej fabuły jest tak bardzo bliski każdemu z nas. Dzięki tej doskonale opisanej opowieści każdy może odnaleźć w bohaterach coś z siebie i poczuć, że ta historia mogła się po prostu wydarzyć naprawdę. Nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po ten kawałek doskonałej literatury i pozwolić się przenieść w magiczny i urokliwy świat.

Miłość niejedno ma imię

Historia bohaterów powstaje na ruinach, które przemieniają się w coś niezwykłego. Na tak trudnym gruncie rozwija się miłość. Wszystko zaczyna się od dramatycznego wydarzenia, którym jest śmierć Helene. Jej mąż, Julien, przytłoczony tragedią składa obietnicę, że napisze do niej 33 listy na każdy rok jej życia. Słowa dotrzymuje, choć to bardzo trudne w takich okolicznościach. Listy przepełnione są smutkiem i goryczą po stracie, a przede wszystkim pustką, jaka w takim momencie powstaje. Oprócz trudnych emocji, jakimi się z nią dzieli w taki sposób, przekazuje jej także fakty z życia codziennego. Jak mija im zwykły czas, co porabia ich syn Artur. Każdą z napisanych wiadomości przechowuje w specjalnej skrytce na cmentarzu Montmartre. Pewnego dnia uświadamia sobie, że ten sposób przeżywania żałoby przynosi mu ulgę. Jednak nieoczekiwanie wszystkie listy znikają, a zamiast nich pojawia się niewielkie serce wykonane z kamienia. Co to może oznaczać? Czy jego los zdoła się odmienić?

Opowieść, choć rozpoczynająca się niebywałą tragedią, kontynuowana jest z dużym wyczuciem i delikatnością, która prowadzi czytelnika przez meandry rozpaczy, jaką przeżywa wdowiec. Początkowo pochłonięty przeżywaniem niewyobrażalnej straty, szuka antidotum, by poradzić sobie z nawarstwiającymi się trudnościami i emocjami, które mu towarzyszą. Tymczasem pośród morza łez powoli zaczynają wychodzić niewielkie promienie słońca, które dają nadzieję na lepsze jutro. Pojawia się nawet szansa na powtórną miłość, która będzie miała przed sobą sporo wyzwań i trudności, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć. Prawdziwe uczucie zawsze jednak przetrwa.

 

 

 

 

Odwet (Vincent V. Severski)

Odwet” Vincentego V. Severskiego to książka akcji, thriller oraz kryminał, który utrzymuje ogromne napięcie podczas całej lektury. Doskonale buduje emocje, zachęcając czytelnika do kontynuowania opowieści. Wprowadza w prawdziwie męski świat, gdzie emocjonalność i wrażliwość nie mają racji bytu. Tutaj liczy się tylko trzeźwe spojrzenie na świat, dokładna analiza oraz czujność. W ten sposób można dotrzeć do celu, a przede wszystkim ocalić własne życie, ponieważ w tej rozgrywce stawka toczy się na śmierć i życie. Każdy, kto poszukuje w literaturze odrobiny tajemnicy i potrzeby rozwikłania zagadki, doskonale odnajdzie się w tym formacie. Pojawia się tutaj tajemnicza śmierć, która staje się sprawą wymagającą rozwiązania. Czytelnik poznaje tło zbrodni i wraz z bohaterami podąża ku rozwikłaniu zagadki. Wraz z poszerzaniem się historii, rozwojem wydarzeń oraz pojawianiem się kolejnych faktów, zdobywa coraz szerszy obraz, który może naprowadzić go na właściwy trop. Jednocześnie książka napisana jest doskonałym językiem, który wchłania się jednym tchem, a lektura staje się przyjemnością. Jaką zatem historię poznamy w „Odwecie”?

Charakterystyka „Odwetu”

Pierwszym bohaterem, z którego losami zapoznajemy się na kartach tego kryminału jest Waldemar Zenonik, który pełni funkcję oficera polskiego wywiadu. W czasie swojej misji ginie w niewyjaśnionych okolicznościach na terenie Algieru. Jedyne, co na początku wiadomo to to, że znalazł się tam ze względu na kontrakt Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Wszystkie tropy wskazują, że za zbrodnią może stać Al- Kaida? Jak potoczy się śledztwo? Czy uda się je doprowadzić do końca i znaleźć prawdziwych winowajców? W tym samym momencie kolejny oficer wywiadu, Robert Kunicki, umawia się na spotkanie z Jewgienijem Morozowem, który jest szpiegiem rosyjskim i dziennikarzem. Spotkanie ma miejsce w Baku. Niedługo po nim, oficer umiera na atak serca. Oba te przypadki stają się punktem zainteresowania Rosjan. Jeden z wojskowych rosyjskich, pułkownik Arsen Fiedotow, rozpoczyna własne śledztwo. Na początek przygląda się sytuacji politycznej Polski. Tym bardziej, że już wkrótce mają się tu odbyć wybory parlamentarne. Czy okaże się to istotne z punktu widzenia śledztwa? Jedna z grup włączona w dochodzenie, której dowodzi Roman Leski, otrzymuje pilne zadanie. Muszą zbadać życiorys Olgierda Rubeckiego, zasłużonego w Iraku, który bierze udział w wyborach jako kandydat i stanowi bezpośrednią konkurencję dla przeciwników politycznych. Do czego doprowadzi śledztwo? Jak połączą się te wszystkie nazwiska? Jak będzie finał dochodzenia Agencji Wywiadu?

 

„Kolory pawich piór” – zapowiedź

Autorka bestsellerowych powieści sprzedających się w milionach egzemplarzy na całym świecie powraca ze swoją najnowszą propozycją pt.;” Kolory pawich piór”. I tym razem nie zawiedzie swoich czytelniczek, które pokochały ją za wspaniały styl oraz historie, które wciągają bez reszty. Każdy, kto zna „Dziewczyna, którą kochałeś” czy „Razem będzie lepiej” rozumie, że jej książki czyta się z zapartym tchem do ostatniej kartki. Jojo Moyes ma niepowtarzalny talent, dzięki któremu buduje rzeczywiste postacie, z którymi każda czytelniczka bez problemu może znaleźć wspólne cechy. Tym samym bohaterki stają się jej bliższe, podobnie jak problemy, troski czy radości, które przeżywają. Literatura przepełniona jest też doskonałym humorem i sytuacjami, z powodu których nie sposób się nie śmiać. Wprowadzają w dobry nastrój, ale także z szacunkiem i delikatnością poruszają trudne i bolesne tematy. Właśnie taka charakterystyka autorki, a właściwie jej literackiego kunsztu powoduje, że zdobywa rzesze fanek w każdym zakątku globu. „Kolory pawich piór” również wpisują się w jej naturalne schematy pisarskie. Poruszają do głębi, zmuszają do myślenia, jednocześnie doskonale bawiąc.

Czego mogę spodziewać się po „Kolorach pawich piór”?

Książka opowiada losy kilku kobiecych bohaterek. Jedną z nich jest Athene, którą poznajemy jako nieprzeciętnie bogatą i jednocześnie atrakcyjną kobietę sukcesu, która ma już wszystko. Nie zważając na uczucia innych, postanawia odejść od męża w bardzo ekstrawagancki i tym samym egoistyczny sposób. Ucieka wraz z domokrążcom, pozostawiając tym samym dostatnie życie, które do tej pory wiodła. Po upływie kilkudziesięciu lat jej córka Suzanna Peacock musi skonfrontować się z historią własnej matki, która nie pozostawiła na pożegnanie nawet krótkiej wiadomości. Życie Suzanne spowija też tajemnica, której nie jest w ogóle świadoma. Trochę jak jej matka jest dumna niczym paw, ale też utrzymuje dystans w relacjach społecznych i charakteryzuje ją swoista osobliwość, co może tylko dodatkowo utrudniać podjęcie interakcji z innymi. Ma wszystko czego potrzeba jej do życia, tymczasem wcale nie czuje się szczęśliwa i ma już dość udawania, że jest inaczej. Miejscem, które jest dla niej prawdziwą oazą i ucieczką od negatywnych myśli jest sklepik, Pawi Zakątek, który samodzielnie prowadzi. Niespodziewanie spotyka tam równie nieszczęśliwego człowieka, który podobnie jak ona postrzega świat i swój los. Dzięki temu otrzymuje szansę na niezwykłą odmianę. Jak zakończy się ta historia? Czy córka powtórzy los matki, której właściwie nie zna?